fb-pixel
  • cz
  • en
  • ru
Rezervace
Opravdovou kolébkou vín je Gruzie

Historie Gruzie se velmi úzce pojí s vinnou révou. Archeologické výzkumy ukazují, že vinná réva se na území dnešní Gruzie pěstovala už v době 5000 - 7000 let př. n. l. Ne nadarmo se o Gruzií říká, že je kolébkou vína. Gruzínské vinařství je v mnoha ohledech jedinečné. Vždyť skýtá na 500 odrůd vinných rév.

Gruzínská vína vás vtáhnou do symfonie vůní a chutí. Svou kvalitou je pověstné víno Saperavi, které se hodí k archivaci. Jeho temně rubínová barva oslňuje již při prvním pohledu. Intenzivní aroma zralých třešní a tmavého ovoce s jemnými tóny dřeva vás přenese do prosluněného ovocného sadu, ať už zrovna sedíte kdekoliv.

Z odrůdy Saperavi se připravuje i víno Mukuzani, čemuž odpovídá sytá červená barva tohoto vína. Jeho sametová chuť připomíná zralé višně a tmavé ovoce. Celkový dojem je podtržený sladkými mandlemi a okořeněný pepřem. Odrůda skvělé doplňuje pokrmy ze zvěřiny a sýrů.

 

Opravdovou chloubou bílých odrůd je Tsinandali. Slámová barva s ovocným buketem a jemnou chutí doslova pomazlí chuťové buňky. Díky své intenzivní chuti jablek a citrusů protkané cedrem a okořeněné vanilkou se skvělé hodí k pokrmům z mořských plodů a zeleniny.

Vína bílá, růžová a červená najdete na výběru našeho vinného lísku.

Nejlepším způsobem k najití vašeho oblíbeného vína je tedy se k němu propít. Nezaručujeme, že Vám k tomu jeden večer bude stačit. Proto byste naši restauraci měli navštívit častěji!

Bílkova 861/14, Praha 1, info,gruzierestaurant,cz, Mob: +420 702 196 149, Tel: +420 222 316 462


Privacy Policy

created by virtual-zoom ©
Follow @gruzie_rest